2014. gada 1. septembrī Latvijā mainās uzturēšanās atļauju saņemšanas noteikumi

03.06.2014

 

22. maijā Latvijas prezidents izsludināja grozījumus LR Imigrācijas likumā, tādējādi atbalstot termiņuzturēšanās atļauju noformēšanas prasību izmaiņas kopš 2014. gada 1.septembra. 

Līdz 2014. gada 1. septembrim, tas ir, līdz jauno Imigrācijas likuma grozījumu spēkā stāšanās brīdim ārvalstu pilsoņi var iegādāties nekustamo īpašumu atbilstoši līdzšinējiem noteikumiem. Lai saņemtu uzturēšanās atļauju, investoram ir jāiegādājas un jāreģistrē līdz 2014. gada 31. augustam Zemesgrāmatā nekustamais īpašums Jūrmalā, Rīgā un Rīgas plānošanas reģionā virs 143 00 eiro vērtībā vai arī nekustamais īpašums Latvijas reģionos virs 72 000 eiro vērtībā. 

Jaunā likuma redakcija paredz, ka pēc grozījumu stāšanās spēkā tā nekustamā īpašuma minimālā vērtība, kuru ārvalstu pilsonis iegādājas jebkurā Latvijas reģionā termiņuzturēšanās atļaujas saņemšanas nolūkā (viens funkcionāli saistīts apbūvēts nekustamais īpašums), būs 250 000 eiro. Iegādātā nekustamā īpašuma kadastrālajai vērtībai jābūt ne mazākai par 80 000 eiro. Gadījumā, ja nekustamā īpašuma kadastrālā vērtība ir mazāka par augstāk minēto summu, nepieciešama sertificēta nekustamā īpašuma vērtētāja vērtējums, saskaņā ar kuru objekta (objektu) vērtība tirgū nav zemāka par 250 000 eiro. Papildus, saskaņā ar jaunajiem likuma grozījumiem, termiņuzturēšanās atļaujas saņemšanas nolūkā ir jāiemaksā valsts budžetā 5% no iegādātā nekustamā īpašuma vērtības.

Gadījumā, ja ārvalstu pilsonis vēlas saņemt termiņuzturēšanās atļauju, izvietojot subordinēto noguldījumu kādā Latvijas bankā, tad termiņi un summa no 2014. gada 1. septembra  nemainās. Tas ir, lai saņemtu uzturēšanās atļauju, investoram ir jāizvieto subordinētais noguldījums ne mazāk kā 280 000 eiro summā uz termiņu, kas nav mazāks par 5 gadiem. Turklāt jaunie grozījumi paredz, ka investoram no 1. septembra ir jāiemaksā valsts budžetā 25 000 eiro. 

Grozījumi Imigrācijas likumā, kas stāsies spēkā 2014. gada 1. septembrī, neskars uzturēšanās atļauju saņemšanas noteikumus attiecībā uz ieguldījumiem uzņēmējdarbībā. Ārvalstu pilsonim ir tiesības pretendēt uz termiņuzturēšanās atļaujas saņemšanu, veicot ieguldījumu uzņēmējdarbībā no 35 000 līdz 150 000 eiro apmērā atkarībā no uzņēmuma apgrozījuma un darbinieku skaita.  Marina Škoda 
Sabiedrisko attiecību nodaļa

ATGRIEZTIES UZ JAUNUMU SARAKSTU


« Izmaiņas Trast.Net internetbankā no 2. jūnija Izmaiņas Vienotajā pakalpojumu cenrādī »

Sazināties

Esmu iepazinies ar noteikumiem

Diemžēl ziņu neizdevās nosūtīt. Aizpildiet obligātos laukus (sarkanie) un mēģiniet vēlreiz.

Paldies!

Jūsu ziņa ir nosūtīta. Sazināsimies ar jums tuvākajā laikā.