Eiro ieviešana Latvijā noritējusi veiksmīgi

21.01.2014

 

Aizvadītajā nedēļā noslēdzies būtisks posms eiro ieviešanā Latvijā - latu un eiro vienlaicīgās apgrozības periods. Līdz ar to var teikt, ka smagākais un atbildīgākais jau aiz muguras. Šonedēļ Latvijas valdība pateicās bankām par paveikto.

Pirmajās nedēļas pēc eiro ieviešanas Latvijā TKB spēja nodrošināt saviem klientiem maksimāli ērtu, lētu un vienkāršu pāreju uz eiro, minimizējot pakalpojumu darbības pārtraukumus un veicinot bezskaidras naudas un attālināto bankas pakalpojumu izmantošanu. Pateicoties rūpīgajam sagatavošanās periodam bankā nebija vērojamas rindas gadumijā un latu un eiro vienlaicīgās apgrozības periodā no 1. līdz 14. janvārim. TKB klienti bija labi informēti par pārejas perioda gaitu, saņēma nepieciešamās konsultācijas, skaidras naudas eiro priekšpiegādes un rīkojās racionāli, maksimāli izmantojot elektroniskos norēķinu līdzekļus. Liels paldies visiem par to!

Latvijas Komercbanku asociācija, kuras biedrs ir arī Trasta komercbanka, kā banku nozari pārstāvošā organizācija šonedēļ saņēma Ministru prezidenta pateicības rakstu par nozīmīgo ieguldījumu eiro ieviešanā Latvijā. „Šis pateicības raksts pienākas visām bankām un visiem to darbiniekiem, kas nodrošināja Latvijā ērtu, raitu un efektīvu pāreju no latiem uz eiro. Šie cilvēki strādāja, nerēķinot darba stundas un meklējot pēc iespējas labākus risinājumus. Tāpat bankas nodrošināja ļoti veiksmīgu sadarbību ar valsti, gan sniedzot visu nepieciešamo informāciju, gan uzstādot un piepildot visaugstākos mērķus un izaicinājumus,” norādīja LKA prezidents Mārtiņš Bičevskis.

Eiro ieviešanas pēdējais posms turpināsies vēl šā gada pirmos sešus mēnešus. Visas preču un pakalpojumu cenas tiks norādītas eiro un latos, bet latu skaidrās naudas uzkrājumus pret eiro Jūs varēsiet apmainīt bankā pēc oficiālā maiņas kursa līdz 2014.gada 30.jūnijam. Ja nu kādu iemeslu dēļ to izdarīt nebūs iespējams, Latvijas Bankā maiņu varēs veikt bez laika ierobežojuma.


Agita Mūsiņa
Sabiedrisko attiecību speciāliste

ATGRIEZTIES UZ JAUNUMU SARAKSTU


« TKB apsveic BKUS mazos pacientus Jaunajā gadā Septembrī gaidāma jauna 10 eiro banknote »

Sazināties

Esmu iepazinies ar noteikumiem

Diemžēl ziņu neizdevās nosūtīt. Aizpildiet obligātos laukus (sarkanie) un mēģiniet vēlreiz.

Paldies!

Jūsu ziņa ir nosūtīta. Sazināsimies ar jums tuvākajā laikā.