TKB apkopo 2013.gada rezultātus

01.04.2014

 

2014.gada 28.martā TKB akcionāru pilnsapulcē tika apstiprināti bankas 2013.gada darbības rezultāti. 

2013. gadu TKB noslēdza ar peļņu 1.3 milj. latu (1.85 milj. euro) apmērā, līdz ar ko ir pieaudzis bankas pašu kapitāls. Pie tam, TKB pērn palielināja savu subordinēto kapitālu līdz 10.9 milj. latu, kā arī audzēja klientu bāzi par 14% (klientu-privātpersonu skaitu – par 7%). 2013. gadā banka palielināja savus ieņēmumus visos galvenajos sektoros – procentu un komisiju ieņēmumus, kā arī ienākumus no vērtspapīru un valūtas darījumiem, savukārt procentu izdevumus, tieši otrādi, izdevies samazināt. 2013. gada beigās bankas kapitāla pietiekamības un likviditātes rādītāji bija attiecīgi 16.65% un 71.95% līmenī, pārsniedzot gan noteiktos normatīvus, gan plānotos budžeta rādītājus.

TKB kapitāla un rezervju apjoms 2013. gada 31. decembrī sastādīja 38.34 milj. latu (54.55 milj. euro). 2013. gada 31. decembrī bankas aktīvu apjoms sasniedza 291.7 milj. latu (415.11 milj. euro), kas ir par 10.2 miljoniem latu (14.54 milj. euro) mazāk nekā 2012. gada noslēguma radītājs. Pārskata perioda beigās piesaistīto noguldījumu apjoms sasniedza 235.78 milj. latu (335.48 milj. euro), bet bankas kredītportfelis sastādīja 79.72 milj. latu (113.44 milj. euro).

TKB akcionāru sapulcē 2014.gada 28.martā tika mainīts bankas padomes sastāvs, kurā turpmāk būs iekļauts Artēmijs Jeršovs – ekonomists ar 20 gadu pieredzi vadošos amatos ārvalstu finanšu struktūrās. Savukārt bankas padome 28.martā apstiprināja jaunu valdes sastāvu – tajā līdzās iepriekšējam sastāvam ievēlēts jauns valdes loceklis ar darba pieredzi FKTK Edgars Diure, kurš atbildēs par bankas darbības atbilstību likumdošanas un normatīvajiem aktiem, tajā skaitā – par pasākumu kompleksu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanai. 

Aizvadītajā gadā TKB turpināja uzturēt augstus standartus klientu apkalpošanā un maksājumu kvalitātē. TKB starptautisko maksājumu teicamo kvalitāti kārtējo reizi apstiprināja bankas sadarbības partneri – lielākās Vācijas bankas Deutsche Bank un Commerzbank, jau astoto reizi pēc kārtas piešķirot bankai ikgadējās balvas STP Award 2012 un STP Excellence Award 2012. 

Rūpējoties par TKB klientiem, kuri vēlas uzkrāt un diversificēt savu kapitālu, banka 2013. gada jūnijā uzsāka piedāvāt jaunu pakalpojumu – Investīciju zelts – nodrošinot astoņu dažādu nominālu visaugstākās raudzes (999.9 proves jeb 24 karātu) investīciju zelta stieņu iegādi un uzglabāšanu bankas seifu glabātuvē.

TKB maksājumu karšu klāstu 2013. gadā papildināja jauna, prestiža kredītkarte MasterCard World Elite™ MasterCard® ar īpaši plašu ekskluzīvu privilēģiju spektru. 

Starptautiskā reitingu aģentūra Moody`s Investors Service 2013. gada oktobrī pārskatīja TKB piešķirtos reitingus un saglabāja tos iepriekšējā līmenī. Tādējādi bankas reitings ilgtermiņa depozītiem ārvalstu un vietējā valūtā palika nemainīgs - B3. Aģentūra saglabāja iepriekšējā līmenī bankas finansiālā stipruma reitingu, reitingu īstermiņa saistībām ārvalstu un vietējā valūtā, ka arī reitingu prognozes.

Lai uzlabotu klientu ērtības elektroniskās tirdzniecības platformas TKB TRADER lietošanā, banka 2013. gadā izveidoja platformas mobilās aplikācijas planšetdatoru un mobilo tālruņu lietotājiem, kas dod iespēju ērti, ātri un vienkārši strādāt pasaules finanšu tirgos, izmantojot mobilās ierīces, kas darbojas iOS un Android operētājsistēmās. 

Gatavojoties eiro ieviešanai Latvijā 2014. gada 1. janvārī, TKB 2013. gadā veica apjomīgu pasākumu kopumu, lai nodrošinātu saviem klientiem maksimāli ērtu, lētu un vienkāršu pāreju uz eiro, minimizējot pakalpojumu darbības pārtraukumus un veicinot bezskaidras naudas un attālināto bankas pakalpojumu izmantošanu. Banka nodrošināja saviem klientiem visu nepieciešamo informāciju par pārejas perioda gaitu, savlaicīgi uzsāka cenu paralēlo atspoguļošanu, veica skaidras naudas eiro priekšpiegādes, kā arī pievienojās Latvijas uzņēmēju brīvprātīgajai iniciatīvai „Godīgs eiro ieviesējs”, tādejādi apliecinot bankas apņemšanos par godprātīgu pāreju uz eiro. 

2014. gadā TKB atzīmēs savu 25 gadu jubileju, kas ir apliecinājums bankas pieredzei, stabilitātei un veiksmīgai darbībai Latvijas un ārvalstu finanšu tirgos. Nākamajā darba posmā TKB turpinās attīstību saskaņā ar darbības stratēģiju, ko bankas valde apstiprināja 2013. gada 4. ceturksnī. Banka turpinās aktīvi attīstīt savu servisu, liekot uzsvaru uz pakalpojumu klāsta pilnveidošanu un paplašināšanu, apkalpošanas kvalitāti un klientu vajadzību dziļāku izpēti. 2014. gadā TKB plāno īpašu uzmanību veltīt informācijas sistēmu un tehnoloģiju uzlabošanai, pastiprinātu uzmanību pie¬vēršot internetbankas Trast.Net un bankas web lapas attīstībai. 


Marina Škoda
Sabiedrisko attiecību nodaļa

ATGRIEZTIES UZ JAUNUMU SARAKSTU


« TKB ielūdz uz laikmetīgās mākslas izstādi „Sveika,... TKB pievienojās FATCA programmai »

Sazināties

Esmu iepazinies ar noteikumiem

Diemžēl ziņu neizdevās nosūtīt. Aizpildiet obligātos laukus (sarkanie) un mēģiniet vēlreiz.

Paldies!

Jūsu ziņa ir nosūtīta. Sazināsimies ar jums tuvākajā laikā.