TKB Smart-club viesojās Igors Gubermans

20.07.2015

 

AS "TRASTA KOMERCBANKA" un žurnāla "Otkritij Gorod" intelektuālajā projektā TKB Smart-club uzstājās pazīstamais krievu rakstnieks un dzejnieks, satīrisko četrrindu, tā saucamo "gariku" (гарики) autors – Igors Gubermans.

 

Ieguvis inženiera-elektriķa izglītību, bet jau 1950.gados sāka nodarboties ar literatūru. Kādu laiku viņš rakstījis zinātniski-populāru literatūru, bet ar laiku sāka parādīt sevi kā dzejnieku, kura viedoklis nesakrīt ar oficiālo varas pozīciju. 1979.gadā pret Gubermanu tika izvirzīta falsificēta apsūdzība un viņš tika izsūtīts uz Sibīriju, kur pavadīja piecus gadus. Nometnē rakstīja dienasgrāmatas, uz kuru pamata vēlāk tika izveidota grāmata "Progulki vokrug baraka". 1970.gadu beigās Izraēlā tika publicēts īso četrrindu krājums "Jevrejskie Da-Czi-Bao". Vēlāk dzejnieks tos nosauca par "garikiem". Gubermans ir daudzu grāmatu un publikāciju autors: "Gariki na každij deņ", "Kņiga o vkusnoj i zdorovoj žizņi" (kopā ar Aleksandru Okuņu), "Gariki predposļednije. Gariki iz Atlantidi", "Vtoroj ijerusaļimskij dņevņik" u.c. Kopš 1988.gada viņš dzīvo Jeruzalemē.

 

 

TKB Smart-club pasākuma laikā Igors Gubermans stāstīja par savu dzīvi, tai skaitā par laiku, ko viņš pavadīja nometnē. Pēc autora vārdiem, nometnē viņš nevarēja rakstīt dzeju, jo poēzijai ir nepieciešams īpašs noskaņojums. Taču viņš rakstīja prozu, ar ko ieinteresēja vietējo "autoritāti". Vēlāk viņš Gubermanam pateicis: "Kad izdosi savu grāmatu, lūdz, lai tevi nosūtītu uz to pašu nometni. Otro reizi tajā pašā nometnē sēdēt ir vieglāk". Par laimi dzejnieks vairs neatgriezās nometnē. I.Gubermans stāstīja viesiem arī par to, kā izdevās pārsūtīt grāmatas manuskriptu no nometnes uz ārpasauli, par ģimenes pašaizliedzīgu atbalstu. Starp citu, ar Gubermanu kopā uz Rīgu bija ieradusies viņa sieva Tatjana, ar kuru viņš drīzumā atzīmēs 50 gadus kopā būšanas jubileju. Vakara gaitā dzejnieks lasīja "garikus" par ebrejiem, ģimeni, mīlestību, mūsdienu Krieviju. Ironija, sarkasms un dzirkstošs humors uzjautrināja klātesošos cilvēkus, izraisot smieklus un smaidus, taču dažreiz liekot arī aizdomāties par nopietnām tēmām.

 

 

Atgādinām, ka TKB Smart-club tika izveidots pagājušajā gadā, sadarbojoties AS "TRASTA KOMERCBANKA" un žurnālam "Otkritij gorod". Klubā ir viesojušies daudzi pazīstami cilvēki: Krievijas politologs Fjodors Lukjanovs, vēsturnieks un publicists Leonīds Mļečins, žurnālists un viens no NTV dibinātājiem Jevgeņijs Kiseļovs, aktieris un dramaturgs Jevgeņijs Griškovecs, politologs Staņislavs Belkovskis, televīzijas žurnāliste Marianna Maksimovska, jurists Mihails Barševskis, žurnālists Pāvels Šeremets, rakstnieks Aleksandrs Geniss. Šogad TKB turpina attīstīt Smart-club un aicina viesos interesantus sarunu biedrus, kuru viedoklis var atšķirties no vairākuma viedokļa, bet spēj ieinteresēt kluba dalībniekus - "TRASTA KOMERCBANKA" klientus, žurnāla "Otkritij gorod" atbalstītājus, privātā cigāru kluba Churchill biedrus, kā arī cilvēkus no Latvijas politiskajām un biznesa aprindām.

 


 

Elīna Bikuļča

Sabiedrisko attiecību nodaļa

 

 

ATGRIEZTIES UZ JAUNUMU SARAKSTU


« AS „TRASTA KOMERCBANKA” akcionāri nolēmuši... Radīts jauns dzīvesstila ceļvedis – TKB Lifestyle »

Sazināties

Esmu iepazinies ar noteikumiem

Diemžēl ziņu neizdevās nosūtīt. Aizpildiet obligātos laukus (sarkanie) un mēģiniet vēlreiz.

Paldies!

Jūsu ziņa ir nosūtīta. Sazināsimies ar jums tuvākajā laikā.