Trasta komercbanka - pensiju fonda dibinātāja

15.06.1998

 

"Trasta komercbanka", "Parekss banka" un dzīvības apdrošināšanas sabiedrība "Latva" nodibinājušas bezpeļņas akciju sabiedrību Atklātais pensiju fonds "Sociālais nodrošinājums".

Atklātais pensiju fonds "Sociālais nodrošinājums" savu darbību sāks š.g. 1.jūlijā. Fonda reģistrētais pamatkapitāls ir 250 000 latu un tas ir lielākais pamatkapitāls starp Latvijas privātajiem pensiju fondiem.
 Fonda mērķis ir dot Latvijas iedzīvotājiem iespēju parūpēties par savu nevalstisko pensiju. 

Saskaņā ar likumu, kas stāsies spēkā ar š.g. 1.jūliju, darba devēji var ieskaitīt pensiju fondos bez aplikšanas ar sociālo nodokli līdz desmitajai daļai no darba ņēmējam aprēķinātās algas. Tādejādi darbiniekiem - fonda dalībniekiem - tiks radīta iespēja uz vecumdienām sakrāt zināmu kapitālu, kas kļūs par papildus nevalstiskās pensijas pamatu.

Līdzekļi, ko ievāks pensiju fonds, tiks nodoti pārvaldīšanai "Parekss bankai". Katram dalībniekam tiks atvērts personīgais konts, no kura iekrātie līdzekļi tiks ieguldīti saskaņā ar personīgo pensiju plānu. 

Saskaņā ar likumu "Par privātajiem pensiju fondiem", fondus kontrolēs Latvijas Banka, Valsts apdrošināšanas uzraudzības inspekcija, banka, kas pārvalda fondu, zvērināts revidents un pensiju plāna komiteja.

ATGRIEZTIES UZ JAUNUMU SARAKSTU


« Trasta komercbanka sāk emitēt norēķinu kartes Otrajā ceturksnī aktīvākais biržas biedrs - Trasta... »

Sazināties

Esmu iepazinies ar noteikumiem

Diemžēl ziņu neizdevās nosūtīt. Aizpildiet obligātos laukus (sarkanie) un mēģiniet vēlreiz.

Paldies!

Jūsu ziņa ir nosūtīta. Sazināsimies ar jums tuvākajā laikā.