TKB Smart-club viesojās Mihails Barševskis

23.03.2015

 

AS „TRASTA KOMERCBANKA” un žurnāla „Otkritij Gorod” intelektuālajā projektā Smart-club TKB uzstājās pazīstamais krievu jurists, juridisko zinātņu doktors, profesors, Krievijas dabaszinātņu akadēmijas un Krievijas advokatūras akadēmijas akadēmiķis, vairāku grāmatu un publikāciju autors, kā arī Krievijas valdības pilnvarots pārstāvis augstākās tiesas instancēs Mihails Barševskis.

Jurists izteica savu viedokli par tendencēm pasaules politikā un situāciju Ukrainā, ka arī pastāstīja viesiem, kāpēc viņam patīk braukt uz Latviju. Viņaprāt, politiku var salīdzināt ar laiku aiz loga: „Kādam patīk lietus, kādam – sniegs, bet kāds gaida sauli. Tas gan nenozīmē, ka kāda no dabas parādībām ir sliktāka. Man skats uz notikumiem ir kā skats aiz loga – to es nevienam neuzspiežu,” – viņš sacīja. Baršveskis uzvēra, ka pašlaik pasaulē notiek informatīvais karš, un katram cilvēkam pašam ir jācenšas analizēt apkārt notiekošo.

Komentējot Ukrainas krīzi, jurists norādīja, ka pēc viņa domām Ukraina ir „pat ne figūra šaha laukumā, bet lauciņš”. Savukārt esošo pretestību starp ASV un Krieviju Barševskis salīdzināja ar Karību krīzi. „ASV bija gatavi uzsākt kodolkaru, kad PSRS izvietoja savu kara tehniku turpat kaimiņos Kubā. Protams, ka Krievija nevarēja pieļaut līdzīgu situāciju blakus sev, tas ir, Krimā”, teica M. Barševskis. Tajā pat laikā viņš uzskata, ka šobrīd galvenais drauds Krievijai ir nevis ASV, bet Ķīna, kura var pretendēt uz blakus teritorijām. „Katram gadījumam jauniešiem iesaku mācīties ķīniešu valodu,” viņš piebilda.

 

Pēc viesa uzstāšanās sākās asa diskusija, un visi klātesošie varēja uzdot jautājumus. Izskanēja arī jautājums par to, kā Barševskis „reklamē” Latviju savu draugu un paziņu lokā, jo viņam pašam šeit ir dzīvoklis un biznesa sakari (Jūrmalā sāka darboties juridiskais birojs, saistīts ar Barševski). „Latvijā ir brīnišķīga, tīra daba, visi cenšas runāt krieviski, pat Latvijas laukos. Lai arī kāda būtu politiskā situācija, es nekad neesmu izjutis naidīgumu attiecībā pret krieviem. Tā ir laba, miermīlīga valsts, un es velos, lai tā būtu vienmēr,” – teica viesis.

 

Atgādinām, ka TKB Smart-club radās pagājušogad, sadarbojoties AS „TRASTA KOMERCBANKA” un žurnālam „Otkritij gorod”. Klubā paviesojušies daudzi pazīstami ļaudis: Krievijas politologs Fjodors Lukjanovs, vēsturnieks un publicists Leonīds Mļečins, žurnālists un viens no NTV dibinātājiem Jevgeņijs Kiseļovs, aktieris un dramaturgs Jevgeņijs Griškovecs, politologs Staņislavs Belkovskis, televīzijas žurnāliste Marianna Maksimovska. Šogad TKB plānots attīstīt Smart-club un aicināt viesos interesantus sarunu biedrus, kuru viedoklis var atšķirties no vairākuma viedokļa, taču ieinteresēs kluba dalībniekus no „TRASTA KOMERCBANKA” klientu vidus, žurnāla „Otkritij gorod” atbalstītājus, privātā cigāru kluba Churchill biedrus, kā arī cilvēkus no Latvijas politiskajām un biznesa aprindām.


ATGRIEZTIES UZ JAUNUMU SARAKSTU


« AS „TRASTA KOMERCBANKA” palaidīs jauno mājas lapu Igors Buimisters par nākotnes bankām žurnālā... »

Sazināties

Esmu iepazinies ar noteikumiem

Diemžēl ziņu neizdevās nosūtīt. Aizpildiet obligātos laukus (sarkanie) un mēģiniet vēlreiz.

Paldies!

Jūsu ziņa ir nosūtīta. Sazināsimies ar jums tuvākajā laikā.